Środa, 17.4.2024
Name days: Józef / Klara / Robert

„Wysokie zwycięstwo na początek”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W poniedziałek – 28. października – odbył się pierwszy mecz koszykówki z udziałem zawodników UKS-u Zryw Ociąż. Zespół złożony z absolwentów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II zwyciężył w Nowych Skalmierzycach z reprezentacją tamtejszego gimnazjum aż 103:37.

Wynik spotkania już w pierwszej akcji, celnym rzutem z dystansu, otworzył Bartosz Wawrzyniak. Grający na pozycji rzucającego obrońcy zawodnik w całym meczu aż sześciokrotnie trafiał zza linii 6,75 m.

Przyjezdni od samego początku narzucili własny styl gry: żelazną defensywę i wysoką skuteczność w ataku.

Po pierwszej kwarcie goście przeszli z krycia strefą do krycia „każdy swego”. Zmiana taktyki poskutkowała serią siedemnastu zdobytych z rzędu punktów, po której wynik wynosił już 8:41.

Koszykarze UKS-u nieznacznie zwolnili tempo jedynie na początku drugiej połowy. Po chwili wszystko wróciło jednak do normy i zawodnicy z Ociąża kontynuowali swój marsz po zwycięstwo.

W ostatnich minutach pojedynku, mimo zmęczenia, zawodnicy Zrywu znacznie przyśpieszyli. Rozpoczęła się walka o przekroczenie magicznej granicy 100 punktów. Dzięki rzutowi za trzy punkty Bartosza Wawrzyniaka „setka pękła” na chwilę przed końcową syreną. Ostatecznie UKS Zryw zwyciężył 103:37.

Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny został Daniel Stasiak, zdobywca 29 punktów. 24 punkty wywalczył wspomniany Bartosz Wawrzyniak. Po 20 „oczek” do dorobku drużyny dołożyli rozgrywający – Przemysław Olejnik oraz niski skrzydłowy – Miłosz Mielcarek. Mniej skuteczni byli środkowi. Robert Maćkowiak i Mateusz Kozanecki zapisali na swoim koncie łącznie 10 cennych punktów.

Pierwszy mecz UKS-u to już historia. Koszykarze z Ociąża pokazali dobre zgranie i przyzwoite umiejętności, nie ustrzegli się jednak drobnych błędów, które należy wyeliminować w przyszłości.

Po zakończeniu spotkania reprezentacja gimnazjum z Nowych Skalmierzyc otrzymała zaproszenie do Ociąża na rewanżowy pojedynek.

Gimnazjum Nowe Skalmierzyce – UKS Zryw Ociąż 37:103 (4:24, 10:22, 13:30, 10:27)

Punkty dla UKS-u: Daniel Stasiak – 29, Bartosz Wawrzyniak – 24, Przemysław Olejnik – 20, Miłosz Mielcarek – 20, Mateusz Kozanecki – 8, Robert Maćkowiak – 2