Saturday, 27.4.2024
Name days: Andrzej / Felicja / Marcin

Rajd „Jesień Chopinowska”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W niedzielę 10 września 2023 roku drużyna „Włóczykije” z naszej szkoły wyruszyła na 62 Ogólnopolski Rajd pieszy „Jesień Chopinowska”. Na punkt startowy do Antonina dojechaliśmy pociągiem z Ostrowa Wielkopolskiego. Trasę, którą wybraliśmy nosiła nazwę Sonaty h – moll,  wiodła przez rezerwat Wydymacz aż do pałacyku w Antoninie. Łącznie pokonaliśmy 6 km. Po dotarciu na metę, krótkim odpoczynku zjedliśmy pyszną grochówkę. Następnie uczniowie wzięli udział w zorganizowanych rozgrywkach sportowych: łowienie rybek, skoki w workach oraz w przeciąganiu liny. W tych konkurencjach Olga Chmielewska i Nadia Gadomska zdobyły nagrody. Natomiast w konkursie krajoznawczym o naszym regionie uczennica klasy IV Alicja Gilewicz zajęła III miejsce  Gratulujemy!!!

W rajdzie uczestniczyło 380 turystów na trasach pieszych i rowerowych. Na całej trasie panowała miła atmosfera, było dużo muzyki i zabawy. Dopisała również piękna słoneczna pogoda. Na zakończenie rajdu tradycyjnie zatańczyliśmy taniec „BELGIJKĘ”.

Dziękujemy wszystkim za udział a szczególnie najmłodszej grupie z klasy III. Rodzicom za dowóz dzieci na start i odbiór z mety rajdu.